Filipiny szukają pomocy u DOJ, aby przejąć trwające oszustwo z udziałem Bitcoinów

Sekretarz ds. finansów na Filipinach zwrócił się do US DOJ z prośbą o pomoc w likwidacji oszustwa Bitcoin fałszywie używając jego nazwisko.

Oszustwa Bitcoinów podszywające się pod inne osoby pojawiają się na całym świecie, a najnowszy przykład pochodzący z Filipin popchnął sekretarza finansów do zwrócenia się o pomoc do Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ). Twierdził on, że jego nazwisko było wykorzystywane do promowania serii ciągłych oszustw dotyczących kryptokurantów.

Filipiński sekretarz finansów zaangażował się w oszustwo BTC.
Według ostatniego raportu sekretarz finansów Carlos G. Dominguez III stał się ofiarą podszywania się pod osobę w trwającym oszustwie dotyczącym kryptokurrency. Wysłał list do sekretarza ds. sprawiedliwości Menardo I. Guevarry, w którym wskazał na „serię fałszywych informacji umieszczonych na Facebooku, polegających na oszukańczym używaniu mojego nazwiska do promowania fałszywej platformy handlu krypto walutą o nazwie „Bitcoin Revolution““.

Dominguez dołączył również zrzut ekranu z rzekomego oszustwa. Zawierał on tekst, w którym twierdził, że zainwestował w platformę, która ma „ekspertów w podziwie i duże banki przerażone“.

„Podobne działania inwestycyjne, wykorzystujące nazwiska niektórych urzędników finansowych i skarbowych w innych krajach, a także filipińskich gwiazd, są również wykorzystywane w celu oszukania społeczeństwa, by zakochać się w tym oszustwie.“ – kontynuuje ten list.

Dominguez zapewnił, że skontaktował się z Facebookiem, a gigantowi mediów społecznościowych udało się zablokować tę właśnie oszukańczą reklamę. The News Spy Jest on jednak świadomy, że podobne nielegalne działania mogą się utrzymywać na innych platformach i pod różnymi nazwami. Dlatego zdecydował się „poprosić o pomoc DOJ Cybercrime Office w śledzeniu, identyfikacji i ściganiu osób odpowiedzialnych za te posty“.

Wschodzący wątek na Filipinach i na całym świecie

W sprawozdaniu podkreślono, że nie jest to pierwszy podobny przekręt, jaki ma miejsce w tym kraju. W zeszłym roku nieznani sprawcy wykorzystali nazwisko prezydenta kraju – Rodrigo Duterte – aby promować kolejną „raz w życiu“ możliwość zainwestowania w automatyczną platformę handlową Bitcoin. W tym czasie Departament Finansów oznaczył ten przekręt jako „fałszywe wiadomości“ i dość szybko go powstrzymał.

Ty też możesz lubić:
Ponad 15 milionów dolarów skradzionych z US Companies i zamienionych na Bitcoin May Not Be Recovered, mówi FBI.
Uważajcie: Popularna usługa szyfrowania wiadomości sklonowanych w celu kradzieży Bitcoina
150 tys. dolarów w Bitcoin Stolen In A Scam Faking Elon Musk’s SpaceX YouTube Channel
Takie rażące podszywanie się pod znane osoby lub firmy miało wcześniej targetowane nazwiska, jak Bill Gates, Richard Branson, Elon Musk i Warren Buffett. Jak donosi CryptoPotato w kwietniu, nawet książę i księżna Sussex – Harry i Meghan – stali się ofiarami.

Korzystając z ich decyzji, aby wycofać się jako starsi członkowie rodziny królewskiej, sprawcy prowadzili reklamy twierdząc, że Harry i Meghan zdecydowali się zainwestować w platformę auto-handlową o nazwie Bitcoin Evolution. Co ciekawe, ich marketing przypominał raport z Filipin, jak obiecali zlikwidować „duże banki“.

29. Juli 2020